Søndermarken 26. — 27. maj 2018

Kontakt og presse

Festivalleder: Svante Lindeburg
svante@goldendays.dk
(+45) 26 20 93 98

Projektleder: Julie Thaning Mikines
julie@goldendays.dk
(+45) 27 59 39 11

Programlægger: Steffen Krejberg Knudsen
steffen@goldendays.dk
(+45) 27 63 35 61

Pressekontakt: Nikolaj Høj Kristoffersen
nikolaj@goldendays.dk
(+45) 22 93 71 13

Produktionskoordinator: Tine Jespersen
tine@goldendays.dk
(+45) 28 59 25 41

Frivilligkontakt: Annemette Brath Rasmussen
annemette@goldendays.dk
(+45) 28 40 55 84

Projektmedarbejder: Kristine Vedtofte
kristine@goldendays.dk
(+45) 24 23 63 23

Billetter

Bloom er en gratis festival, men ved deltagelse i enkelte arrangementer kræver det køb af billet på forhånd.
Her på siden vil disse arrangementer løbende blive sat til salg.

Mad og drikke

Du kan købe mad og drikke på festivalen i opstillede madboder fra madhuset entrée. Maden er lavet af økologiske råvarer.

Lørdag aften arrangerer vi desuden langbordsmiddag.
Du kan finde billetter til den her: Bloom x madhuset entrée – Langbordsmiddag i Søndermarken

Opdateringer

Programmet bliver løbende opdateret med forbehold for ændringer. Du kan følge med på her på siden og på www.facebook.com/bloomfestivaldk.

Bliv frivillig

Netop nu søger vi frivillige til at give vores festivalgæster og oplægsholdere en enestående oplevelse på årets Bloom. Som frivillige ‘Bloomer’ bliver du en del af et engageret team, der sikrer gæsternes gode helhedsoplevelse fra de ankommer til de går hjem igen.

Du bliver samtidig festivalens ansigt udadtil og garant for den gode stemning. Med dit engagement, dit gåpåmod og gode energi kan du sætte dit personlige præg på Bloom 2018.

Opgaverne spænder fra hjælp med praktiske opgaver ved scenerne over servicering af vores oplægsholdere til oprydning, salg af merchandise, rundvisning af vores gæster på pladsen samt assistance på walks og meget andet.

Se mere her, eller kontakt vores frivilligkoordinator Annemette annemette@goldendays.dk

Kort

Du kan se et kort over festivalpladsen her